Porównanie banków w programie MDM (Mieszkanie Dla Młodych)

Kategoria: Limity

Kredyty Mieszkanie dla Młodych 2014 - najtańsze oferty u doradców finansowych - kampania luty 2014
Nowa, przejrzysta tabela limitów MDM na luty 2014

Nowa, przejrzysta tabela limitów MDM na luty 2014

| 3 lutego 2014 | Odpowiedź

 |Nowa wersja tabeli limitów MDM, uwzględniająca „miejscowości przylegające”: Województwo Stolica województwa Limit ceny metra kw. w stolicy województwa (PLN) Gminy sąsiadujące ze stolicą województwa Limit ceny metra kw. w gminie sąsiadującej ze stolicą (PLN) Limit ceny metra kw. w pozostałych gminach województwa (PLN) Dolnośląskie Wrocław 4774 Czernica, Długołęka, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Miękinia, Oborniki Śląskie, Siechnice, […]

Czytaj dalej

Czy mieszkania powstałe w wyniku adaptacji pomieszczeń niemieszkalnych (np. strychów) można traktować jako mieszkania spełniające warunki programu MDM?

Czy mieszkania powstałe w wyniku adaptacji pomieszczeń niemieszkalnych (np. strychów) można traktować jako mieszkania spełniające warunki programu MDM?

| 24 grudnia 2013 | Odpowiedź

Ustawa z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi przewiduje objęcie finansowym wsparciem zakup nowowybudowanych mieszkań (lokali mieszkalnych lub domów jednorodzinnych), pochodzących z tzw. rynku pierwotnego. Ustawa nie definiuje pojęcia „nowowybudowany”, natomiast w ocenie Ministerstwa należy je rozumieć szeroko, jako mieszkanie nowopowstałe, bez względu na rodzaj czynności […]

Czytaj dalej

Czy mogę skorzystać z programu MDM, będąc w związku partnerskim, w przypadku gdy tylko mój partner posiada zdolność kredytową?

Czy mogę skorzystać z programu MDM, będąc w związku partnerskim, w przypadku gdy tylko mój partner posiada zdolność kredytową?

| 24 grudnia 2013 | Odpowiedź

Nie, ustawa przewiduje, że w przypadku, gdy osoba występująca o kredyt nie posiada zdolności kredytowej, do umowy kredytu mogą przystąpić zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy.

Czytaj dalej

Czy trzeba zwrócić dofinasowanie z programu MDM w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu?

Czy trzeba zwrócić dofinasowanie z programu MDM w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu?

| 24 grudnia 2013 | Odpowiedź

Nie, w ustawie w art. 14-16 wymienione są sytuacje, w których nabywca zobowiązany jest do zwrotu przyznanego dofinansowania i wcześniejsza spłata kredytu się do nich nie zalicza.

Czytaj dalej