Porównanie banków w programie MDM (Mieszkanie Dla Młodych)
Kredyty Mieszkanie dla Młodych 2014 - najtańsze oferty u doradców finansowych - kampania luty 2014

Pekao SA zaakceptował pierwszy wniosek o kredyt hipoteczny w programie MDM

| 7 stycznia 2014 | Odpowiedź

Bank Pekao zaakceptował pierwszy w skali kraju wniosek kredytowy w Programie „Mieszkanie dla Młodych”. Pierwszy historyczny wniosek o dofinansowanie wkładu własnego został złożony przez klientów w Poznaniu. Zainteresowanie kredytem MdM w Banku Pekao jest duże.

Z oddziałami Banku kontaktowało się wielu klientów, z którymi Bank będzie się sukcesywnie kontaktował w celu umówienia się z nimi na złożenie wniosku. Jest to efekt kampanii informacyjnej na temat MDM, którą Pekao prowadził od listopada.

Program „Mieszkanie dla Młodych” jest istotnym wsparciem finansowym dla osób szukających wymarzonej nieruchomości. W ramach tego programu będzie możliwe uzyskanie dofinansowania do wkładu własnego, w wysokości 10 lub 15 proc., na zakup pierwszego mieszkania wyłącznie z rynku pierwotnego. O dofinansowanie mogą się ubiegać osoby, które nie skończyły 35 roku życia, a nabywane mieszkanie spełnia warunki dotyczące wielkości oraz ceny za metr kwadratowy. Wielkość mieszkania kredytowanego w ramach programu MdM nie może przekroczyć 75 m2 (dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci limit został zwiększony do 85 m2), w przypadku domu granica to 100 m2 (dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci – 110 m2). Maksymalna cena za metr kwadratowy mieszkania, jakie podlega dofinansowaniu, waha się w zależności od jego lokalizacji. Przewidziane są różne limity dla poszczególnych województw, a w ramach jednego województwa wprowadzono rozróżnienie na miasto wojewódzkie i pozostałe. Maksymalne limity cenowe za metr kwadratowy są publikowane na stronach BGK.

Źródło: Bank Pekao SA

Kategoria: MDM

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.